Zemřel bratr Jan Pečínka - Jambo. Vzpomeňte na něj spolu s námi

Po těžké nemoci 29. dubna navždy odešel bratr Jan Pečínka - Jambo, dlouholetý vedoucí střediska Velký Týnec, vůdce oddílu a inspirující osobnost. Jeho životním dílem byla obnova poutního místa Stará Voda u Libavé.

Bratr Pečínka - Jambo se narodil v roce 1949 v Čechovicích u Velkého Týnce. Skautovat začal v dubnu roku 1968, v době Pražského jara, kdy pomáhal při obnovení skautského oddílu v Lazníčkách u Přerova. Velkou inspirací mu byly knihy Jaroslava Foglara, čerpal ze skautských časopisů. Svůj skautský slib složil v roce 1969. Po opětovném zákazu skautingu a návratu z vojny vedl v Týnci "turistický" oddíl Zlatá kotva.

Po obnově skautingu v roce 1989 bratr Jambo obnovil a vedl skautský oddíl v Čechovicích a působil jako vedoucí střediska ve Velkém Týnci. Byl nadšeným skautským sběratelem a velký podporovatel mezinárodního skautingu.

Jambovým životním dílem byla skautská obnova poutního místa Stará Voda u Libavé, od jejíhož zahájení letos uplyne 30 let. Tomuto úsilí stál po dlouhá léta v čele a nadchnul pro něj stovky skautek a skautů z Česka i ze zahraničí.

Bratře Jambo, děkujeme Ti srdečně za Tvoji celoživotní službu skautingu a světu kolem Tebe. Nezapomeneme!

Poslední rozloučení s bratrem Janem Pečínkou - Jambem proběhne v sobotu 11. května 2024 v 11 hodin v kostele sv. Anny ve Staré Vodě. Smuteční oznámení je k nahlédnutí zde.

Lenka Šablová, asistentka starosty